3E: Ekologija, Etika, Estetika // 3E: Ecology, Etics, aEsthetics

Otvaranje / Opening: 22. 07.

Trajanje / Duration: 22. 07 − 07. 08.

Lokacija / Location: Galerija likovne umetnosti poklon zbirka Rajka Mamuzića / Fine Art Gallery Gift Collection of Rajko Mamuzić

Kustosi / Curators: Sava Stepanov (RS), Alina Şerban (RO)

Umetnici/e / Artists: Happy Trash Production, Adrienn Ujhazi, Nemanja Milenković, Vesna Tokin, Radomir Knežević, Cristian Răduță, Nona Inescu, Lea Rasovszky

SMALL REBOOTS by Japanese artists

Otvaranje / Opening: 12. 08.

Trajanje / Duration: 12–28. 08.

Lokacija / Location: Muzej savremene umetnosti Vojvodine / Museum of Contemporay Art of Vojvodina

Kustosi / Curators: Ksenija Marinković (RS), Tomohiro Okada (JP)

Umetnici/e / Artists: Ai Hasegawa, Sachiko Kodama, Ryota Kuwakubo, Okada Hiroko,  Watanabe Atsushi

IZVAN CENTRA // OFF-CENTRA

A. DVORAC KARAČONJI / KARACSONYI CASTLE, Sremska Kamenica // selektor / Selektor / Selector: Bálint Szombathy

Otvaranje / Opening: 13. 08.

Trajanje / Duration: 13−21. 08.

Umetnici/e / Artists: Bálint Szombathy, Kerekes László, Rokko Juhász

B. ZAVIČAJNI MUZEJ ČEREVIĆ / HOMELAND MUSEUM OF CEREVIC // selektor / Selektor / Selector: Dejan Kaluđerović

Otvaranje / Opening: 13. 08.

Trajanje / Duration: 13−21. 08.

Umetnici / Artists: Dejan Kaluđerović, Thomas Geiger, Belinda Kazeem-Kamiński

MIHIZOVA KUĆA/  MIHIZ’S HOUSE, Irig // selektorka / selector: Olja Stefanović Triaška

Otvaranje / Opening: 19. 08.

Trajanje / Duration: 19−28. 08.

Umetnici/e / Artists: Olja Triaška Stefanović, Jana Hojstričová / Palo Macho, Hoa Nguyen Thi

C. KARLOVAČKA GIMNAZIJA / KARLOVCI GRAMMAR SCHOOL, Sremski Karlovci // Selektor / Selector: Milovan Destil Marković

Otvaranje / Opening: 19. 08.

Trajanje / Duration: 19. 08 − 10. 09.

Umetnici/e / Artists: Milovan Destil Marković, Claudia Chaseling, Kristian Dubbick

D. PETROVARADIN

Događaj / Event: 20. 08.

Umetnici/e / Artists:

  • Ples / Dance: Frosina Dimovska, Jelena Alempijević, plato ispred sata Petrovardinske tvrđave / Clock tower plateau at Petrovaradin Fortresss
  • Performans / Performance: Maria Iva Gocić, Kovina Andrić, tunel Petroavardinske tvrđave / Petrovaradin Fortress tunnels
  • Muzika / Music: Gudački kvartet TAJJ / TAJJ String Quartet, Trg Prote Mihaldžića / Prote Mihaldžića Square

QUO VADIS MUNDI? Izložba umetničkih zastava / Art flags exhibition

Otvaranje / Opening: 01. 09.

Trajanje / Duration: 01. 09 – 31. 12.

Lokacija / Location: Trg Jarbola, Limanski park / Mast Squar, Liman park

Kustos / Curator: Sava Stepanov

DUNAV + SLOVENIJA Priroda umetnosti / Nature of Art

Otvaranje / Opening: 01. 09.

Trajanje / Duration: 1−16. 09.

Lokacija / Location:  SULUV, Mali likovni salon, Galerija BEL ART, galerija Akademije umetnosti

Kustos / Curator: Peter Tomaž Dobrila

Umetnici/e / Artists: Petra Varl, Jože Šubic, One Dollar Bill, Marko Jakše, Bojan Šumonja, Pierre Tol, Rok Predin, Matej Čepin, Tadej Drolj, Marko A. Kovačič, Bojana Križanec, Zoran Poznič, Tanja Vujinović, Toni Soprano

NOVI SAD + Impulsi Dunava/ Impulses of the Danube

Otvaranje / Opening: 1. 09.

Trajanje / Duration: 1−16. 09.  

Lokacija / Location: Kulturni centar Novog Sada / Novi Sad Cultural Center

Kustos / Curator: Sava Stepanov

Umetnica / Artist: Tijana Jevrić