DUNAVSKI DIJALOZI 2018

Program festivala

“Upotreba čoveka”

Organizacija: Galerija Bel Art
Podržan od strane: Grada Novog Sada, Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama, Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, Fondacije Novi Sad 2021, Austrijskog kulturnog foruma u Beogradu, Erste banke

Otvaranja:

28. i 29. avgust 2018, Novi Sad
7. septmbar 2018, Petrovaradin

Izložbe podunavskih zemalja

  • Nemačka: Volfgang Šmit; Mali likovni salon, Bul Mihajla Pupina 9
  • Austrija: Gerlinde Tuma; Galerija likovne umetnosti Poklon zbirka Rajka Mamuzića, Vase Stajića 1
  • Slovačka: Olivera Stefanovič Triaška i Jan Skalican; Art klub KCNS, Katolička porta 5
  • Mađarska: dr Bela Marijaš; Galerija SULUV-a, Bul. Mihajla Pupina 9
  • Hrvatska: Martina Grlić, Glido Bakčević, Vedran Perkov; Likovni salon KCNS, Katolička porta 5
  • Srbija: Davor Dukić; Galerija Bel Art, Bul. Mihajla Pupina 17
  • Bugarska: Aleksandar Valčev; Galerija Arhiva Vojvodine, Željka Vasiljevića 2A
  • Ukrajina: Igor Čekačkov; Galerija SANU Ogranak u Novom Sadu, Nikole pašića 6
  • Moldavija: Tatjana Fjodorova; Galerija likovne umetnosti Poklon zbirka Rajka Mamuzića, Vase Stajića 1

TEMIŠVAR – NOVI SAD EVROPSKE PRESTONICE KULTURE 2021

  • Umetnički dijalog: Temišvar-Novi Sad Aura Balanesku/Stevan Kojić, Nikolaj Velčov/Miloš Vujanović, Liliana Merćou/Rastislav Škulec. Kustosi izložbe su Maria Orosan Telea (Temišvar) i Sava Stepanov  (Novi Sad). Galerija likovne umetnosti poklon zbirka Rajka Mamuzića, Vase Stajića 1
  • Okrugli sto: Temišvar – Novi Sad: aktuelna umetnička scena i perspektive saradnje na putu ka Evropskoj prestonici kulture 2021, Muzej savremene uemtnosti Vojvodine, Dunavska 37

PRATEĆI PROGRAMI

  • Međunarodni simpozijum Terra (Kikinda) – skulpture umetnika iz podunavskih zemalja: Ulrike Kesel, Nela Horstmeier (Nemačka), Ignac Kineast , Robert Gundolf (Austria), Antal Pazmandi, Beata Roštaš (Mađarska), Peruško Bogdanić , Miro Vuco, Ivan Kožarić, Đanino Božić (Hrvatska), Miroslava Kojić , Mrđan Bajić, Olga Jevrić , Zdravko Joksimović (Srbija), Simona Tanasescu, Delia Brandulescu , Eugen Barzu, Nada Stojići (Rumunija), Roszitca Trendafilova, Dobromir Georgijev (Bugarska); Vrt Galerije Matice srpske, Trg Galerija 1
  • PerformaNS: Slaven Tolj, Kata Mijatović, Zoran Pavelić (Hrvatska), Spartak Dulić (Srbija); Petrovaradinska tvrđava, Gradić
  • Novi Sad+ Goran Despotovski, PROSTOR, Beogradska 11, Petrovaradin
  • Novi Sad+ Nikola Macura, Danica Bićanić, Mirjana Blagojev, Trg vladike Nikolaja, Petrovaradin
  • Edukativna radionica za učenike srednjih škola “Kako razumem savremenu umetnost”; EU info point Novi Sad, Bul. Mihajala Pupina 17

Cooperation extended: Oslip Budimpešta, Holabrun, Dortmund,